mediago@mediago.pl

Kolorowa 19/lok. U151,

02-495 Warszawa
(poziom -1 pasaż handlowy)

 

NIP: PL5221100033
REGON:015648241
Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus
Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus

Mediago.pl

502 738 275

Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus
Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus
Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus
Mediago kasy fiskalne Warszawa Ursus

Ul.Kolorowa 19 lok. U151

22-478-57-01

502 738 275

Zgodnie w wejściem w życie nowych przepisów dotyczących kas fiskalnych od 1 lipca 2021 roku salony muszą posiadać urządzenie fiskalne z modułem ONLINE, w tym artykule odpowiemy na wiele pytań związanych z kasami fiskalnymi ONLINE. 

 

Dlaczego kasy fiskalne online? 

Kluczowym czynnikiem zmian w kasach fiskalnych jest przepływ danych, a także przekazywanie informacji do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), działającego przy Ministerstwie Finansów. Informacje o wykonanych transakcjach przepływają za pomocą internetu.

 

Jakie dane trafiają do CRK?
Oto kilka przykładów: dane z raportów dobowych, dokumentów fiskalnych, jak i niefiskalnych, bądź informacja o przeglądach okresowych.

 

W jaki sposób połączyć kasę fiskalną z CRK?
Wszystko zależy od kasy fiskalnej, im więcej sposobów komunikacji posiada urządzenie, tym łatwiej będzie je zaimplementować do warunków pracy. Przykładem komunikacji jest: dostęp do WiFi, złącze USB (podłączenie kasy fiskalnej do komputera), modem 3G (komunikacja odbywa się poprzez wybranie sieci komórkowej).

 
WARTO PAMIĘTAĆ
Przedsiębiorcy zobligowani do kupna kasy fiskalnej z modułem ONLINE, mogą złożyć wniosek o częściowy zwrot kosztów.

 

Dlaczego ważne jest stosowanie kas oraz drukarek fiskalnych ONLINE?

To działanie ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego, co wiąże się z eliminacją nieprawidłowości w wykazywaniu obrotów handlowych.

 

Jakie branże są zobowiązane do użytkowania kas i drukarek ONLINE od 1 lipca 2021 roku:
- budowlana
- salony fryzjerskie
- lekarze, dentyści 
- prawnicy
- kluby fitness

 

Najlepszym wyborem kasy fiskalnej do salonu urody będzie urządzenie z perspektywą użytku 5 lat, aby nie stanowiła problemu wraz z rozwojem salonu. Nie zawsze najtańsze rozwiązanie to najlepszy wybór. Kasa fiskalna online musi działać bez zarzutu przez cały czas otwarcia salonu, dlatego warto postawić na jakość oraz funkcjonalność. Jeśli kasa fiskalna nie działa przedsiębiorca musi ponieść koszt przestoju pracy salonu (gdyż bez sprawnego urządzenia fiskalnego powinno się wstrzymać sprzedaż).


Kolejnym ważnym czynnikiem jest miejsce pracy, wiele kosmetyczek prowadzi działalność z dojazdem do klienta/ki, dlatego warto zwrócić uwagę na prawidłową komunikacje z CRK w każdych warunkach pracy. Urządzenie powinno posiadać wydajny akumulator wraz z innowacyjnym, intuicyjnym systemem, którego obsługa będzie łatwa i nie będzie stanowiła problemu. 

 

Chcesz, aby nasz specjalista doradził Ci w wyborze kasy fiskalnej ONLINE? Zadzwoń do nas! 502-738-275

 

KASA FISKALNA ONLINE DLA FRYZJERÓW I KOSMETYCZEK (BRANŻA BEAUTY)

18 lutego 2021